Výzor alebo duša? ?. .. .

Stáva sa mi to pomerne často že prídem niekam a ľudia na mňa pozerajú. Nechápem však prečo… Nie je jedno ako sa obliekame? Ja myslím že hej.

 

Podľa mmňa nie je vôbec  podstatné ako vyzeráme, ale ako sa správame, akí sme.( Ja viem že predsa len niekam sa patrí prísť vhodne oblečený ale teraz vo všeobecnosti..)  Myslím si že spoločnosť má na tento problém veľmi konzervatívne postoje. Veď nie je jedno či napríklad idem do kostola v najdrahšom obleku alebo v roztrhaných montérkach? Aj pán jeden v drahom obleku , kotrý príde na omšu v BMW radu 6 ide do kostola nájsť pokoj a porozumenie( aj keď pravdupovediac niektorí tam chodia len preto že sa to musí) tak Robotník so stavby.. Aj keď nemá na poriadne šaty, chce sa ísť pomodliť a usporiadať myšlienky. Avšak spoločnosť druhého pána robotníka odmieta, lebo ževraj nevie ako má prísť do kostola oblečený. I keď je jeden človek z vyššej vrstvy druhý z nižšej obidvaja majú právo na to isté. v tomto prípade ísť sa pomodliť do kostola.

Týmto by som chcel povedať len to, že… nemali by ľudí rozlišovať podľa toho čo majú na sebe ale to čo je v nich. Vnútro robí človeka nie zovňajšok…. Tak by sa mali k tomu stavať aj  ostatní. Viem tradícia je tradícia…  ale ludí by nemali posudzovať povrchne… lebo tí ktorí ich tak posudzujú sami sú povrchní.

 

 

Náhody neexistujú

21.01.2015

V živote pomenúvame veľa situácii za náhodné alebo jednoducho náhody. No nie je to tak. Každá vec čo sa stane má svoj zmysel a opodstatnenie v našom živote. Je to možno pre niekoho divné, možno odvážne povedané možno trochu ako z rozprávky ale nemyslím si. V jeden krásny decembrový piatkový večer, ako vždy, som bol na pive s kamarátmi. Asi uprostred večera sa stretnem [...]

Umenie spájať

21.01.2015

Ako všetci vieme pred pár týždňami sa stal obeťou atentátu satirický denník charlie hebdo. Je mi úprimne ľúto a nie je mi vôbec jedno čo sa tam stalo. Každopádne každá vec má svoje ale a vo mne to vyvoláva viacero otázok. Tvorím už dlhšiu dobu či tým že píšem alebo hrám či kreslím, teda cítim že mám v sebe niečo umeleckého. Preto aj táto tragédia sa ma [...]

Music session . . alternatíva je inn

17.12.2013

E.Ullrich (1987) vyjadril kreativitu ako: schopnosť poznávať predmety v nových vzťahoch a originálnym spôsobom (originalita, nová kombinácia), zmysluplne ich používať neobvyklým spôsobom (flexibilita), vidieť nové problémy tam, kde zdanlivo nie sú (senzitivita), odchyľovať sa od navyknutých schém myslenia a nepojímať nič ako pevné (premennosť) a vyvíjať z noriem [...]

andrej Danko

Danko hrozí stopkou rozpočtu. Žiada vyššie penzie pre 26-tisíc najstarších dôchodcov

27.06.2026 16:14

SNS nepodporí rozpočet, ak dôchodcovia nad 90 rokov nedostanú aspoň 824 eur.

Iran War Strait of Hormuz

Ďalší tanker zasiahol projektil. Hormuzský prieliv je opäť na hrane vojny

27.06.2026 14:50

Útok na tanker, hrozby Iránu a americké údery.

fico

Fico pred summitom NATO pritvrdzuje: Slovensko nemá schváliť vojnové pôžičky, referendum označil za zbytočný luxus

27.06.2026 13:05, aktualizované: 14:55

Na stole je podľa premiéra ďalší plán na obrovskú vojenskú finančnú pomoc pre Ukrajinu.

SR doprava diaľnica Fico robotníci D2 BAX

VIDEO: Fico prišiel za robotníkmi do 37-stupňovej páľavy: Robiť v takomto teple je na hranici hrdinstva

27.06.2026 12:35

Premiér podotkol, že je odporcom toho, aby sa neustále predlžoval vek odchodu do dôchodku.

romik77

moj blog obsahujuci zvaca moje myslienky texty uvahy a podobne veci... proste ked sa niekedy pozastavim nad nejakym preoblemom... alebo sa len proste nudim xD

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 149508x
Priemerná čítanosť článkov: 2199x

Autor blogu