Umenie spájať

Ako všetci vieme pred pár týždňami sa stal obeťou atentátu satirický denník charlie hebdo. Je mi úprimne ľúto a nie je mi vôbec jedno čo sa tam stalo. Každopádne každá vec má svoje ale a vo mne to vyvoláva viacero otázok.
Tvorím už dlhšiu dobu či tým že píšem alebo hrám či kreslím, teda cítim že mám v sebe niečo umeleckého. Preto aj táto tragédia sa ma dotkla nie len ako hlboko presvedčeného pacifistu.

Umenie by podľa mňa malo mať charakter spájať ľudí upriamovať ich na určité problémy no nie rozdeľovať či doslova urážať. Napriek tomu, že som si vedomý problému prisťahovalectva a tak isto aj iných, ktoré kontroverzný denník taktiež zobrazoval, nesúhlasím s formou. Viem možno je to paradox. Každopádne som úplne presvedčený, že každý aspoň trochu umelecky cítiaci človek dokáže odhadnúť kedy ide za pomyselné hranice. a vtedy sa umenie stáva akousi handrou ktorá vymetá špinavé kúty. Preto aj dokonale chápem hnev moslimov vo svete tak isto aj iných dotknutých napríklad kresťanov. Žijeme v demokracii kde si sami navrávame, že každý môže mať svoje presvedčenie, tak prečo ich takto dehonestovať a urážať? Takéto veci dokáže každý primitív. Demokraticky a normálne zmýšľajúci človek vie upriamiť pozornosť a poukázať na problém aj inteligentnejším spôsobom. Aby som to uzavrel musím ešte raz zopakovať jedno: umenie je ľudí spájať a nie rozdeľovať. Presne toto by mal podľa mňa každý človek pochopiť.

Náhody neexistujú

21.01.2015

V živote pomenúvame veľa situácii za náhodné alebo jednoducho náhody. No nie je to tak. Každá vec čo sa stane má svoj zmysel a opodstatnenie v našom živote. Je to možno pre niekoho divné, možno odvážne povedané možno trochu ako z rozprávky ale nemyslím si. V jeden krásny decembrový piatkový večer, ako vždy, som bol na pive s kamarátmi. Asi uprostred večera sa stretnem [...]

Music session . . alternatíva je inn

17.12.2013

E.Ullrich (1987) vyjadril kreativitu ako: schopnosť poznávať predmety v nových vzťahoch a originálnym spôsobom (originalita, nová kombinácia), zmysluplne ich používať neobvyklým spôsobom (flexibilita), vidieť nové problémy tam, kde zdanlivo nie sú (senzitivita), odchyľovať sa od navyknutých schém myslenia a nepojímať nič ako pevné (premennosť) a vyvíjať z noriem [...]

november odišiel

17.12.2013

Listy padajú zo stromov problémov pomaly niet a ja so skrytou nádejou kráčam vpred …. november už odišiel no pani zima nechodí prichádza na mňa sveta- hnev dalšiu slzu vyroním stokrát som si upratal myseľ pozametal všetku špinu záchrana je vždy len posteľ v snoch sa nachvíľu uľaví 6 poharov niekedy obrátiť nestačí ani 10 niekedy nepostačí na [...]

Pamaetnik sovietskej armade na Namesti osloboditelov v Kosiciach

Petíciu za zachovanie sovietskeho pamätníka podpísalo vyše 10-tisíc Košičanov

05.09.2025 15:30

Je to najväčšia fyzická petícia za posledných deväť rokov, uviedol predseda petičného výboru Alexander Riabov.

pavol gašpar

Riaditeľ SIS má údajne v Česku zatajenú firmu. Dostál podal na výbor dva podnety

05.09.2025 15:15

Pavlovi Gašparovi hrozí pokuta vo výške šiestich mesačných platov.

Rafah, Pásmo Gazy

Izraelská armáda zasiahla výškovú budovu v Gaze, kde údajne operoval Hamas

05.09.2025 15:10

Izrael rozširuje svoje sily a zintenzívňuje bombardovanie a operácie na predmestiach Gazy.

Požiar / Ružinov /

Vražda dievčatiek v Ružinove má mrazivé pozadie. Zločin matka plánovala, chcela zomrieť s nimi

05.09.2025 14:50

Slovensko nedávno šokoval brutálny čin v bratislavskom Ružinove. Matka vo vani usmrtila svoje dve dcéry a následne podpálila byt.

romik77

moj blog obsahujuci zvaca moje myslienky texty uvahy a podobne veci... proste ked sa niekedy pozastavim nad nejakym preoblemom... alebo sa len proste nudim xD

Štatistiky blogu

Počet článkov: 68
Celková čítanosť: 137962x
Priemerná čítanosť článkov: 2029x

Autor blogu